Klasyczne sztuki. Adidas City Series

Klasyczne sztuki. Adidas City Series

Adidas City Series to jedna z najbardziej znanych i pożądanych serii butów spod znaku trzech pasków. Pierwszy raz pojawiły się one pod koniec lat 70. Każdy z butów serii ma swój własny fason oraz kolor, który zazwyczaj nawiązuje do barw miasta/państwa czy miejsc/przedmiotów szczególnie charakterystycznych dla danej miejscowości.

a1244b57c59582de3264dfe6a71bf01a

Cała seria składa się w tym momencie z ponad 20 butów, które swoje nazwy zawdzięczają największym miastom, głównie europejskim. Największą popularność zyskały po igrzyskach olimpijskich w 1984 roku, gdzie „reprezentanci” Adidasa zdobyli najwięcej złotych medali. W reklamie promującej igrzyska znalazło się nawet miejsce dla modelu Munchen oraz Kopenhagen. Po tym wydarzeniu ich popularność znacznie wzrosła.

419397_393902503956813_1386256139_n

W dzisiejszych czasach klasyczne modele z lat 80 warte są fortunę. Mimo to co roku Adidas przygotowuje reedycje znanych modeli. Zazwyczaj są one wydawane w limitowanej ilości (przykład to Stockholmy na jesieni 2014). Wydania takie odbywają się we współpracy ze sklepami zajmującymi się sprzedażą trainerów, pierwsze skrzypce odgrywa tu brytyjska firma „Size?”. Zdarzają się jednak wydania mniej limitowane, jak np. popularne ostatnio Hamburgi czy reedycja Adidas London w 2010 roku. Wówczas buty zostały wydane w dość sporej ilości oraz kolorystyce różniącej się od klasycznej i były ogólnodostępne. Rozwiejmy również wątpliwości – na pewno do City Series zaliczyć nie możemy ostatnich wydań superstarów z nazwami miast. Zdecydowanie inna bajka.
ADIDASSTHLM

Niestety, żadne z polskich miast nie doczekało się swojego modelu. Mamy nadzieje, że w przyszłości się to zmieni, może ktoś z Adidas Poland zadziała w tej sprawie. My mamy swoje typy, ale nie będziemy nikomu sprzedawać pomysłów za darmo, kto wie, może ktoś z nich to czyta 😉

Poniżej jeszcze prezentujemy, naszym zdaniem pięć najlepszych modeli City Series z ostatnich lat:

5. Adidas New York

zoom

4. Adidas London

adidas_london_med

3. Adidas Dublin

adidas-dublin-01

2. Adidas Malmo

IMG_8519-924x784

1. Adidas Manchester

Adidas-Manchester-025-EditFacebooktwitterby feather