Klasyczne Sztuki : Stone Island Liquid Reflective

Klasyczne Sztuki : Stone Island Liquid Reflective

Każdego sezonu Stone Island wypuszcza produkty z białą patką. Oznacza ona iż do produkcji wykorzystane zostały nowatorskie rozwiązania oraz materiały wymyślone i wykonane przez markę Carlo Rivettiego, a do tego produkowane są w ilościach limitowanych (dla przykładu – w sieci FLANNELS kurtek z białymi patkami na każdy sezon jest dość mało i jeśli nie sprzedaje się np. w Manchesterze jest wysyłana do Cardiff i tam wystawiana na witrynie – chodzi cały o jedną sztukę! Zazwyczaj, ale też nie zawsze pełna rozmiarówka dostępna jest w ilości jednej sztuki w jednym rozmiarze w całej sieci). Kurtka Liquid Reflective jest właśnie jedną z nich.

2

 

Sztandarowy produkt kolekcji jesień/zima 2010, który pojawiał się na wszystkich reklamach, folderach czy katalogach.
Kurtka odznacza się dość prostym i klasycznym fasonem. Cztery kieszenie na przodzie. Dwie na klatce piersiowej i dwie na wysokści pasa. Jest od środka ocieplana (nie jest to wersja z podpinką na dutch rope). Posiada kaptur, który można zwinąć w kołnierz i pasek do zapięcia przy szyi. To co ją wyróżnia to nowatorskie rozwiązanie jeśli chodzi o odbijanie światła. Stone Island po dziś dzień wyszukuje nowe rozwiązania w tej dziedzinie i wypuszcza „reflective jacket” zarówno w sezonie zimowym jak i letnim (w obecnej kolekcji jest to wersja camo). Jeśli chodzi o kurtkę z 2010 roku na gotowy materiał nakładano spray’em farbę, która była zmieszana z tłuczonym na maleńkie drobinki szkłem. Po nałożeniu tego materiału kurtka wkładano do suszarki z wysoką temperaturą gdzie wszystko schło i scalało się w jedną całość. Farbę oczywiście nakładano własnoręcznie, a nie przy pomocy maszyn czy na taśmie produkcyjnej co powoduje iż każda kurtka ma swój unikalny wygląd (znamy to rozwiązanie z innych wypuszczanych przez Stone Island „białych kruków”). Kurtkę wydano w dwóch kolorach : „szałwiowym” i niebieskim. Zdjęcia pokazują kolor „szałwiowy” (dla mnie jest to ciemny szary, ale jak kto woli, Stone Island podaje SAGE GREEN więc tak to przetłumaczyłem) niebieski widać na filmiku.

Cena w jakiej kurtka była sprzedawana to 795 funtów. Teraz można poszukać używek na ebayu czy na grupach facebookowych, ale w zależności od stanu ceny oscylują od 350 do 1000 funtów.

5 3 4 1 6 7

 Facebooktwitterby feather