TenC czyli nowe szaty króla.

TenC czyli nowe szaty króla.

Dziś chcemy przedstawić Wam „nową” markę, która staje się coraz bardziej popularna na wyspach. Z marką spotkałem się dzięki poznaniu Garetha, który pracuje w firmie FOURMARKETING (to oni zajmują się dystrybucją Stone Island oraz CP COMPANY na terenie UK). TEN C czyli „The Emperor’s New Clothes” została stworzona w 2011 roku przez Paula Harveya (głównego projektanta Stone Island po odejściu Massimo Osti’ego w 1995 aż do 2008 roku) oraz Alessandro Pungetti. Tak w ramach ciekawostki – obecnie obaj panowie pracują również dla C.P. COMPANY. Swoją nazwę firma zawdzięcza jednej z baśni Hansa Christiana Andersena – Nowe Szaty Króla. Baśń zapewne każdy zna, kto nie, może sobie znaleźć w internecie.

ten-c-fall2010-preview-4

Projektanci chcą by ich markę cechowała wytrzymałość dlatego firma nie ma żadnego logo umieszczonego na kurtkach. Całość ma skupiać się na tym by klient decydował się na ich kurtkę ze względu na jakość i trud włożony w jej produkcję, a nie rozpoznawalnego symbolu. Tak jak mówią twórcy „chcemy by nasze ubrania były kochane za to jakie są, a nie skąd są”. Taki mały psztyczek w nos SI wydawaćby się mogło. Całość kolekcji tworzy 7 kurtek, do których dokupić można sobie osobno podpinkę na zimę w wybranym kolorze. Wszystkie kurtki są w 100% nieprzemakalne i produkowane z największą dbałośćią o szczegóły. Dystrybutorem TEN C jest FGF czyli firma, która wykupiła pod koniec 2010 roku C.P. COMPANY od SPW.

DownLinerOrange_2_90a35bc0-a23b-4eaf-90d8-fad945f45910_large

Wszystkie kurtki robione są z unikalnego materiału OJJ – produkowanego w Japonii. Są to dziergane mikrotkaniny nylonu i poliestru wykończone we Włoszech przez TEN C. Materiał tworzony jest tak aby z czasem użytkowania kształkować się do ciała właściciela tworząc tym samym unikatową kurtkę przystosowaną do posiadacza i odzwierciedlającą jego historię.

blog04

Markę można spokojnie postawić w jednym rzędzie z NEMEN, które korzysta z nieskończonego archiwum OSTI. Nie zapominajmy, że człowiek odpowiedzialny za jej produkcję jest osobą, która korzystała i korzysta wprost ze spuźcizny Massimo Ostiego, którą zostawił po sobie zarówno w Stone Island jak i C.P. COMPANY. Do nabycia w wybranych sklepach. Pełną kolekcję można zobaczyć na stronie http://www.ten-c.it/.

blog01Facebooktwitterby feather