Around The Floodlit Grounds – nocne zdjęcia Iana Hughesa
Zdecydowana większość osób regularnie jeżdżących na wyjazdy po Polsce. Przynajmniej raz miała wątpliwą przyjemność oglądać podobne obrazki, do tych zawartych w książce autorstwa Iana Hughesa. Zamiast giętej i polewki z wkurwienia miejscowych, w najlepszych wypadku oglądanie meczu przez dziurę w płocie.
Autor przez kilka lat zwiedzał stadiony Anglii rejestrując bezpośrednie sąsiedztwo stadionów piłkarskich. Autor celowo wybierał początek meczu, na moment robienia zdjęć. Gdy uwaga wszystkich skupiona jest na widowisku piłkarskim, a bezpośrednie zaplecze stadionów pustoszeje. Łuna luxów bijącym ze stadionu, powoduje że całkiem przeciętna okolica nabiera zupełnie innego charakteru. Uwidacznia się relacja miedzy klubem piłkarskim a lokalną społecznością, okolicą. Coś co było kiedyś podstawą dla funkcjonowania klubów piłkarskich, a o czym coraz częściej zapominamy w czasach globalizacji, gdy największym klubom kibicują osoby z całego świata. A włodarze klubów większa wagę przykładają do ilości lajków na chińskim facebooku, niż na liczbie dzieciaków z sąsiedztwa, która trafi na zajęcia w szkółce piłkarskiej.
Trzeba przyznać, że autor miał nieco ułatwione zadanie. W Anglii stadiony często zlokalizowane są w gęstej zabudowie mieszkalnej. Zresztą ilość stadionów w Anglii pozwala bez konieczności jeżdżenia na drugi koniec kraju, skompletować materiał wystarczający do wydania książki.
Dla zainteresowanych album ze zdjęciami jest do nabycia na Blurb.