Provincial Spirit – The heroes of tribunes

Provincial Spirit – The heroes of tribunes

Niemal każdy nas artykuł o tym co się dzieje w kwestii Casuals w Rosji, zaczynamy od tego samego stwierdzenia – rosyjska scena jest mocna. By tam zaistnieć trzeba mocno rozpychać się łokciami. Stąd nie dziwią nas działania marketingowe, bo tak można nazwać poniższa produkcję, chłopaków z przemysłowego miasta Samara w południowej cześć Rosji.

„The heroes of tribunes” to seria filmów, wywiadów z poważnymi ludźmi, z poważnych ekip na temat rosyjskiej sceny kibicowskiej a jak sami autorzy twierdzą, kiedyś może i z całej europy. Na pierwszy ogień poszły derby Moskwy i spotkanie z Denisem z CSKA. Warto sprawdzić filmiki mimo, że chłopaki raczej mistrzami wywiadu nie są. W sporej części brzmi to jak marudzenie kilku zgredzików przy piwku, w takich samych sweterkach, o tym jak fajnie było kiedyś a jak kiepsko jest teraz.
Jednak parę fajnych historii można usłyszeć. Choć by o tym ze nie wszystkim podoba się to w którym kierunku ewoluuje rosyjska scena kibicowska. Coraz większym rozłamie miedzy „ekipami sportowymi”, które w Rosji w coraz większym stopniu realnie zasługują na taka nazwę, a stadionowymi fanatykami.

Oczywiście filmik to element wsparcia sprzedaży gadżetów, jakie produkują. Na razie są to głównie koszulki. Wszystkie ich projekty jakie są na tą chwilę dostępne, prezentujemy poniżej. Jeśli komuś przypadną do gustu to można się z nimi bez problemu skontaktować, miedzy innymi za pośrednictwem FB.

bJ3ZJGueY1Q J5ukLmrIP-cfORDii5hrL4 gEK7LumxOcEzOeloEcEaNQ mB59GNd4ZiU921384_179128375792431_531049766302430862_oFacebooktwitterby feather