Cockney gangster – The End

Cockney gangster – The End

Pamiętacie Przekręt, film Guy Ritchie z 2000 roku. Jednym z bohaterów, w tym szalonym korowodzie postaci był Łebski Doug. Stary, gruby handlarz diamentami z Londynu, który udawał żyda bo to dobre w tym interesie. W filmie miał dwie córki bliźniaczki, grane przez Nicolę i Teene Collins.

406941_1.1

Kariera aktorska sióstr Collins, nie jest zbyt imponująca. Zamknęła się jedynie na trzech tytułach. To dlatego, że postanowiły przejść na drugą stronę kamery i zaczęły kręcić filmy. Ich debiutem w tej roli, jest powstały w 2008 dokument – The End: Confessions of a Cockney Gangster. Opowiadający o przestępczym półświatku Londyńskiej dzielnicy East End. Film składa się z serii wywiadów z lokalnymi sławami. Poważnymi facetami, z długą kartoteką. Takie filmy to rzadkość. Filmowcom niezwykle trudno jest namówić cwaniaków, do pojawienia się przed kamerą. Siostrą Collins było mi o wiele łatwiej, są córkami jednego z bohaterów filmu, Lesa Falco. Dzięki temu film nabiera autentyczności. Chłopaki mówią wszystko co mogą, elegancko omijając trudne tematy. Polecamy!

Na wyspach każdy kojarzy dzielnicę East End i gangsterów którzy się stamtąd wywodzą. To tam narodził się Cockney, charakterystyczna gwara miejska. Charakterne postacie, biedna okolica, jasne zasady, śmiałe napady oraz brak szacunku do przedstawicieli prawa spowodowały, że osoby kojarzone z tą okolica zostały otoczone społeczną estymą i obrosły miejska legendą. Powstają książki, filmy czy reportaże na ich temat. Tytułowy The End jest częścią tego zjawiska.

Jak każda tego typu historia musi się kiedyś skończyć. East End już nie jest tą samą dzielnicą co kiedyś. Zamieszkałą przez robotników, głównie portowych dokerów. Miejscowi powyprowadzali się w inne okolice, na ich miejsce osiedliła się mniejszość Bengalska. Sławy przestępczego światka powoli odchodzą a jedynym echem starych czasów są huczne i specyficzne pogrzeby. Wyprawiane na ich cześć i dla oddania hołdu starym czasom. Jeden z nich został utrwalony na poniższych zdjęciach.

London-East-End-27 London-East-End-26 London-East-End-25 London-East-End-23 London-East-End-22 London-East-End-21 London-East-End-20 London-East-End-17 London-East-End-10 London-East-End-9 London-East-End-8 London-East-End-7 London-East-End-6 London-East-End-5 London-East-End-3 London-East-End-1 London-East-End28Facebooktwitterby feather