Listen Casual #10

Listen Casual #10

Dzisiaj obieramy kierunek na Walię, a dokładniej Merthyr Tydfil. Jedni z najmłodszych uczestników LC. Elliot Jones (17 lat), Brad Griffiths, Thomas McCarthy oraz Jarvis Morgan (18 lat) tworzą Pretty Vicious. Jeśli skupić się na porównaniach, które tak często się tutaj pojawiają, to śmiało można w ich muzyce doszukać się inspiracji takimi zespołami jak The Arctic Monkeys oraz The Libertines (chociaż do ich ‘stylu życia’ jeszcze im daleko).

Zespół mimo małego doświadczenia (założony w 2014 roku) oraz młodego wieku członków stał się ogromną nadzieją brytyjskiej sceny. Zyskali poparcie takich osób jak Zane Lowe czy Dave Rowntree. Podpisali kontrakt z wielką wytwórnią, jaką jest Virgin EMI Records. Zostali headlinerem BBC Introducing stage. Nagrywali w kultowym Rockfield Studios.

Wszystko dzieję się bardzo szybko, co widzą sami artyści “It’s all a bit to take in to be honest. It’s mad, but it’s also great. I always had a thing inside me telling me to keep going and I always knew that we would do well but I never expected it to go this fast”. A całe zamieszanie spowodował singiel, Cave Song. Stając się ogromnym hitem i pozwalając podpisać wymarzony kontrakt.

Utwór udowadnia ich oddanie do miejsca, w którym się wychowali. Są oni bowiem bardzo dumni ze swojej walijskiej kultury i mocno to podkreślają. “Everything you hear in the songs is the truth about what me and my mates get up to on the weekend. Cave Song is about knocking about on street corners when there’s nothing to do, and having to find your own fun”. Co ciekawe, na jesień mają zaplanowaną trasę po Wielkiej Brytanii, a wrześniowy koncert w Cardiff został już dawno wyprzedany.

Chociaż wszyscy czekają na ich debiut i wiele sobie po nim obiecują, ja odsyłam was do przesłuchania EP Cave Song i wyrobienia swojej opinii. https://www.facebook.com/Prettyviciousuk/
https://www.youtube.com/channel/UCE_TJYeMOewUfosqIvEo29g
http://www.prettyviciousband.com/main/Facebooktwitterby feather