Listen Casual #9

Listen Casual #9

DMAs-IMG

Oasis, Blur, czy późniejsze Muse i Coldplay. Ikony sceny brytyjskiej i britpopu. Co jeśli kolejny zespół, aspirujący do ich rozmiarów, powstał 17 000 km od Londynu, w stolicy Australii. DMA’s, bo o nich mowa, pojawił się już kilkukrotnie na PFC, dzisiaj debiutuje w LC. Tommy O’Dell, Matt Masson oraz Johny Took, trójka Australijczyków nie mogąca odczepić się od łatki kopi Oasis. Swój pierwszy koncert, który zagrali cztery lata temu nie mógł pomieścić wszystkich chętnych. Mimo, że było to w momencie kiedy nie wypuścili jeszcze żadnego singla. Korzystając z rosnącej popularności, w 2014 roku wypuścili swój pierwszy krążek, EP: DMA’s.

Po licznych występach i dotarciu z promocją do Europy, zespół zaczął zmagać się z pewnym problemem. Aż nadto w ich muzyce, jak i koncertach widać inspirację Oasis. Doszło do tego, że sam Noel Gallagher zapytany o ich działania, odpowiedział: ‘Well, when I wake up tomorrow, extremely hungover, I shall maybe get on my computer and see if I can find anything by these fuckin’ DMA’s’. A gdy dowiedział się że będą występować na jednej scenie, dodał: ‘I’ll have to watch them from side of stage and boo them’. Potem i tak jeden z liderów Oasis odpuścił sobie buczenie w stronę zespołu, a jeden z członków DMA’s powiedział, że nie był on nawet zainteresowany ich występem.

W tym roku oficjalnie zadebiutowali z LP: Hills End. Po jej przesłuchaniu, można śmiało stwierdzić, że zespół nie robi sobie nic z oskarżeń o kopiowanie stylu braci z Manchesteru. Nadal chcą w to brnąć, a klipami tylko to potwierdzają. Podstaw takiego zachowania można doszukiwać się w pochodzeniu Tommy’ego. Jest on bowiem z pochodzenia Anglikiem. Jego rodzice przybyli do krainy kangurów, właśnie z Anglii wraz z wielką paczką angielskiej muzyki lat 90.

Na razie narobili dużo hałasu, ugruntowując swoją pozycję świetnym debiutem. Mimo wszystko jeśli będą chcieli zabłysnąć na światowej scenie, będą musieli wyjść z cienia, a przynajmniej nie starać się rzucać takiego samego, jak bracia Gallagher. Inaczej mogą bardzo szybko znudzić się publice, zostając zwykłą ciekawostką.

https://www.facebook.com/DMASDMAS/
https://www.youtube.com/user/DMASVEVO
http://www.dmasmusic.com/Facebooktwitterby feather