Patterns Of Play. Sztuka i piłka łącza się na Euro

Patterns Of Play. Sztuka i piłka łącza się na Euro

Jeśli tylko gdzieś piłka spotyka się z szeroko rozumianą sztuką, to czujemy się w obowiązku by o tym napisać. Często tego typu inicjatyw są uruchamiane przy okazji wielkich turniejów takich jak ostanie Euro w Francji i tak też jest tym razem.
Angielskie Patterns of Play, organizacja zajmująca się promocja sztuki nawiązującej bezpośrednio do tematyki piłkarskiej. Przygotowała wystawę prac artystów, z którymi na co dzień współpracują. Prace zebrane na tej wystawie w dużej mierze nawiązują do wydarzeń czy postaci zwianych z poprzednimi turniejami Euro, a że każde mistrzostwa tworzą nowe gwiazdy, to też dla kuratorów wystawy nie stanowiło problemu zebrać odpowiednią liczbę prac.
Nie ma sensu przywoływać tu dość długiej listy nazwisk artystów biorących udział w wystawie, większości z nas te nazwiska nic nie mówią. Ne jest to jednak istotne, fajnie że są kraje gdzie jest na to popyt i tego typu inicjatywny jak Patterns Of Play maja szansę trwać.


IMG_4170 IMG_4169 IMG_4120 IMG_3488 IMG_0418 IMG_0344
https://vimeo.com/171085404

Wystawa niestety już jest zamknięta. Jednak jeśli komuś spodobała się choć część tych grafik, to zapraszamy do ich SKLEPU gdzie do nabycia są między innymi te oraz poniższe prace.

Street+Fighter+1 Shirt+Numbers+9 Retro-Kits-Animated Number+5+1+new

Picture on the concrete wallFacebooktwitterby feather