Aquascutum

Aquascutum została założona w 1851, roku Wielkiej Wystawy Światowej. John Emary, krawiec i przedsiębiorca, otworzył swój pierwszy sklep na Regent Street. W 1853 opatentował on wymyśloną przez siebie wodoodporną wełnę oraz zmienił nazwę firmy na Aquascutum, co po łacinie oznacza – wodna tarcza.Aquascutum-Vintage

Zarówno podczas wojny krymskiej, jak i obu wojen światowych płaszcze i mundury noszone przez brytyjską armię były produkowane właśnie przez firmę Emary’ego. Przez lata firma ubierała rodzinę królewską, najważniejszych polityków Wielkiej Brytanii, a także największe gwiazdy kina. Od 1897 roku firma posiada tytuł Liweranta, oficjalnego dostawcy odzieży na dwór królewski. Do 1990 roku firma była własnością jednej rodziny. Od tego momentu właściciel firmy zmieniał się kilkukrotnie, by ostatecznie stał się nim w 2012 roku chiński (sic!) potentat odzieżowy. Marka do dziś produkuje garnitury, koszule, swetry, polówki, trencze oraz akcesoria zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

tumblr_mry62hv1D91rozfq7o1_500

Dostępność
Firma trudno dostępna w Polsce. Można ją znaleźć w pojedynczych butikach oraz w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. Informacja dla osób odwiedzających Londyn: oficjalny outlet znajduje się całkiem niedaleko centrum, pod adresem 7-8 Chatham Place, London, E9 6LT, co ciekawe tuż obok, na tej samej ulicy, znajduje się outlet Burberry i Pringle.

Najpopularniejsze produkty
Produktem pierwszego wyboru wśród kibiców jest szalik w charakterystyczną kratkę. Inne produkty takie jak, kurtki, koszule czy swetry również cieszą się dużą popularnością.

Polecane strony
aquascutum.co.uk – oficjalna strona