Emporio Armani

Giorgio Armani, bo to oczywiście wyjściowy brand, bez którego nie byłoby linii Emporio Armani, powstał we Włoszech. Jednym z założycieli był właśnie Giorgio Armani, który próbował swoich sił w różnych domach mody (między innymi w dobrze nam znanym domu mody Nino Cerutti), zanim w 1970 roku, w wieku 36 lat, zaczął projektować na własną rękę z zamysłem otworzenia własnej firmy.

W 1975 roku wraz z Sergio Galeottim otworzył firmę Giorgio Armani S.p.A. Ich projekty z miejsca przypadły do gustu Włochom, a w niedługim czasie i mieszkańcom USA. Na początku lat osiemdziesiątych firma poszerzyła swoją ofertę i obok wprowadzenia linii ubrań dziecięcych, strojów kąpielowych oraz stworzenia swojego zapachu, została zaprojektowana pierwsza kolekcja z serii Emporio Armani. Została ona stworzona z myślą o mniej zamożnych i młodszych klientach, ponieważ linia G.A. zaczęła stawać się droższą marką, a Giorgio Armani chciał, żeby jego ubrania nosili też normalni zjadacze chleba. Linia Emporio Armani miała się skupić na nowoczesnych trendach, zapotrzebowaniu klientów i wysokiej jakości tkaninach. Produkty z tej linii to zarówno ubrania, jak i okulary przeciwsłoneczne, perfumy oraz akcesoria i zegarki.
emporio-armani-lenceria-SS-2010-megan-foxDo dzisiejszego dnia E.A. jest specjalnie traktowaną linią przez Giorgio Armatniego, który osobiście opiekuje się tym projektem. E.A. to też jedyny „podbrand” G.A., który pojawia się każdego roku na tygodniu mody w Mediolanie. Jako ciekawostkę dodamy, że firma jest właścicielem koszykarskiego klubu Olimpia Milano, któremu zmieniono nazwę na EA7-Emporio Armani. Klub z powodzeniem gra regularnie w Eurolidze.

Dostępność
Firma posiada jeden oficjalny sklep Armani Jeans w Warszawie. Jeszcze kilka lat temu był u nas również sklep Emporio Armani, jednak z powodu zbyt małych obrotów został zamknięty. Rzeczy z linii Armani Jeans i EA7, sportowej kolekcji, można kupić także w sieciówkach pokroju Peek-Cloppenburg.

Najpopularniejsze produkty
E.A. nie ma może modeli charakterystycznych dla Casualu, ale warto wspomnieć, że w latach osiemdziesiątych, czyli czasach angielskiego zachwytu nad włoskimi projektantami mody, najbardziej do gustu brytyjskim kibicom przypadły bluzy zapinane wysoko pod szyję. Obecnie ze względu na kroje, ale (nie ukrywajmy) także cenę najpopularniejsze wśród kibiców są rzeczy z linii Armani Jeans (skierowanej do młodych ludzi) i EA7 (linii sportowej).

Polecane strony
armani.comoficjalna strona
facebook.com/ArmaniJeansWarszawaFacebookowy profil jedynego, oficjalnego sklepu Armani w Polsce