Lacoste

Historia firmy Lacoste zaczęła się w 1923 roku, gdy dziewiętnastoletni René Lacoste, francuski tenisista, reprezentant Francji w pucharze Davisa, założył się z kolegą z zespołu, że jeśli wygra swój mecz, dostanie od niego teczkę zrobioną ze skóry krokodyla. Mecz oczywiście wygrał, a teczka w późniejszym czasie stała się źródłem inspiracji dla jego przezwiska.tumblr_lt9zzsZ6jx1qzh3kmo1_400René, grając w 1926 roku w turnieju US Open, po raz pierwszy założył białą koszulkę z krótkimi rękawami, szytą z francuskiej bawełny. Była to całkowita odmiana od panującej ówcześnie mody tenisowej. René poprosił swojego przyjaciela, aby narysował krokodyla, symbol jego zawziętości na korcie, którego następnie wyhaftował na używanych przez siebie koszulkach i tak narodziła się legenda. W 1933 roku wraz z André Gillierem, największym ówcześnie producentem odzieży w Francji, założyli firmę. Kiedy w 1933 roku rozpoczęła się masowa produkcja koszulek Lacoste, postanowił on używać wizerunku krokodyla jako oficjalnego loga firmy. Co ciekawe do 1951 roku sprzedawali wyłącznie białe koszulki. Gdy rozszerzyli produkcje na inne kolory, rozpoczęła się ich światowa popularność.
tumblr_mtckn9rcmw1s7ahwfo1_500Dziś firma zajmuje się sprzedażą szerokiej gamy produktów: ubrań, butów, perfum, okularów i zegarków. Cała produkcja skupia się w dwóch liniach projektowych Lacoste – klasycznej, która produkuje głównie jednokolorowe wzory garściami czerpiące z dotychczasowych dokonań firmy, ze stałym zestawem w postaci, koszulek, koszul i swetrów oraz drugiej, współczesnej – Lacoste Live, która została założona w 2011 roku. Jest zupełnym przeciwieństwem klasycznych wzorów. Panuje z niej zupełna swoboda w zakresie projektów, wyjście poza sztywne ramy francuskiej elegancji i czerpanie z różnych źródeł, co powoduje, że obok zupełnie przesadzonych projektów można tam odnaleźć naprawdę smaczne kąski.

Dostępność
Produkty Lacoste są łatwo dostępne w Polsce. W większych miastach znajdują się firmowe sklepy, można je również znaleźć w outletach oraz sieciówkach takich jak P&C.

Najpopularniejsze produkty
W latach osiemdziesiątych bardzo dużą popularnością wśród kibiców cieszyły się swetry i koszulki. Jednak z biegiem lat wraz z ogromną popularnością koszulek polo, coraz rzadziej można zauważyć tę cześć garderoby na angielskich trybunach. Lata dziewięćdziesiąte to moda na czapki z daszkiem. Współcześni Casuals unikają zbyt popularnych, noszonych niemal przez wszystkich, w tym podtatusiałych biznesmenów, koszulek polo. Skupiają swoją uwagę raczej na klasycznych bluzach, swetrach i kurtkach bądź produkcjach z linii Lacoste Live.

Polecane strony
lacoste.com – oficjalna strona