Paul & shark

Paul & Shark jest marką powstałą pod koniec lat siedemdziesiątych pod Mediolanem. Bardzo szybko, bo w ciągu niespełna trzech lat, stała się wiodącą firmą produkującą odzież sportową dla żeglarzy we Włoszech. Jej produkty odznaczają się eleganckimi wzorami oraz wysoką jakością. Pod koniec lat osiemdziesiątych została zauważona przez brytyjskich Casuals, którzy spopularyzowali markę na Wyspach. Wraz ze wzrostem popularności marki w UK, zaczęto otwierać nowe sklepy, a jej ceny zaczęły rosnąć. Firma ze względu na ceny i styl, postrzegana jest na Wyspach, raczej jako bardziej luksusowa. Noszona jest częściej przez starsze pokolenia stadionowych bywalców.

tumblr_muubfvcHZK1rmnv01o1_500

Dostępność

Firma o dziwo jest jedną z najlepiej dostępnych casualowych marek w Polsce. Paul & Shark posiada trzy oficjalne sklepy: w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Dodatkowo rzeczy tej marki można spotkać w warszawskim Van Graffie. Firma stosuje standardowa politykę sprzedażową, poziom przeceny w sklepach stacjonarnych zazwyczaj nie przekracza 30%. Swoją drogą ciekawe, czy Krakowski sklep notuje największe obroty ze wszystkich 🙂

Najpopularniejsze produkty
Trudno jest tu wymienić charakterystyczny element garderoby, który kojarzyłby się od razu z firmą. Wspomnieć na pewno należy o czapkach z daszkiem, które cieszą się ogromną popularnością. Doczekały się nawet wzmianki w piosence Pig In The Middle brytyjskiej grupy Acarine (kibiców West Ham United), która bliżej znana polskiemu odbiorcy może być z piosenki Stand Your Ground do filmu Green Street Hooligans. Popularne wśród kibiców są również ich koszule i bluzy. Firma, jak na oferowany asortyment, ma w naszym odczuciu przesadnie zawyżone ceny. Co więcej spora część ich kolekcji, z powodu zbyt jaskrawych kolorów czy nadmiernemu oznaczeniu, jest po prostu nie do założenia.


Polecane strony www
paulshark.it – oficjalna strona