Paul Smith

Firma Paul Smith to przede wszystkim jej twórca. Główny projektant, dyrektor zarządzający i dobra dusza całego przedsięwzięcia. Facet jest żyjąca ikoną brytyjskiego wzornictwa i mody. W unikalny sposób łączą tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi projektami. Od ponad trzydziestu lat jest twórcą trendów na Wyspach, a jego zasługi dla sławienia i, nie ukrywajmy, zarabiania dla Zjednoczonego Królestwa zostały docenione przez nadanie mu tytułu szlacheckiego.

6a00e5506da997883300e553ec50758834-800wiSir Paul Smith początkowo od biurka projektanta wolał siodełko roweru. W młodości namiętnie trenował kolarstwo i skrycie marzył o zawodowstwie. Niestety kontuzja spowodowała, że musiał zmienić obszar zainteresowań. W wieku 24 lat wraz z żoną otworzył pierwszy sklep w Nottingham, a już sześć lat później miał swój pokaz w Paryżu. W swoich działaniach nie skupia się wyłącznie na odzieży. W tej chwili firma Paul Smith to czternaście różnych linii produktowych, tworzą zegarki, perfumy, buty, itd. Co szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, wszystkie projekty powstają w Anglii, a produkcja odbywa się albo na Wyspach, albo we Włoszech, głównie z europejskich tekstyliów.

Dostępność
Otwarcie nowego sklepu firmowego Paul Smith to wielkie wydarzenie. Każdy ze sklepów jest inny, indywidualnie zaprojektowany i zaakceptowany przez właściciela marki. W związku z tym oczywiste jest, że ich sklepu u nas nie ma i raczej nie będzie. Najbliższy znajdziemy w Hamburgu (zresztą jest to jedyny sklep w całych Niemczech). Kolekcje są także do kupienia w ekskluzywnych butikach, w tym w dwóch w Polsce – w Krakowie i w Warszawie. Bez problemu można dostać je w sporej ilości zagranicznych sklepów internetowych. Warto też szukać tej marki na Allegro. Firma jest dość nisko ceniona przez naszych rodaków, dzięki czemu nie ma dużej konkurencji w trakcie aukcji.

Najpopularniejsze produkty
Firma słynie z szycia garniturów i była swego czasu oficjalnym parterem Manchester United w tym zakresie. Jednak kibicowska brać ceni ich zarówno za koszule, jak i spodnie czy okrycia wierzchnie.

Polecane strony
paulsmith.co.uk – oficjalna strona